Kdo smo

Slovenska skupnost krščanskega življenja (SSKŽ) je skupnost kristjanov, ki skušamo v vsakdanjem življenju živeti svojo vero, odgovarjati na potrebe Cerkve in se ji dati na razpolago za njeno poslanstvo. Živimo iz duhovnosti svetega Ignacija Lojolskega, ki posamezniku pomaga, da odkrije svojo življenjsko poklicanost in poslanstvo. To je skupnost laikov, ki živijo in delujejo v številnih državah sveta pod okriljem Svetovne skupnosti krščanskega življenja.

Gre za skupnost v Cerkvi, preko katere živimo tako svojo osebno poklicanost kot poklicanost skupin, v katere smo organizirani. To nam pomaga, da preko duhovni vaj, osebnega duhovnega spremljanja in občestvenega življenja poglabljamo svojo osebno izkušnjo vere in iz nje živimo.